• Localization

ESP8266 "deep_sleep"

ESP8266 "deep_sleep"

 

ESP8266

Kažkada buvau aprašęs  duomenų siuntimą ( temperatūros ) į Emoncms. Naudojau siųstuvą iš atmega procesoriaus ir Ds18B20 temperatūros jutiklio (maitinimas 3 vnt. AA 1.5 V) , duomenys perdavinėjau radijo ryšiu. Šiaip viskas ten buvo tvarkoje, po metų baterijos nežymiai išsikrovė, bet… viską kontroliavo Arduino ir GSM plokštė. p.s. GSM ir Arduino reikia pastovaus maitinimo (gana galingo) ir abonento. Skaityti visą

Paprastas Li-ion`ų baterijos kroviklis

Paprastas Li-ion`ų baterijos kroviklis

Atkeliavo baterijos kroviklis TP4056 mikroschemos pagrindu Li-ino`ų baterijoms. Šios plokštės apžvalgą galite perskaityti čia. Mikroschema automatiškai atsijungia baterijai pasiekus 4,2V. Krovimo srovė reguliuojama keičiant R1 varžą (apibraukta raudonai). Viena plokštelė skirta vienai baterijai. Nėra apsaugos nuo poliariškumo sumaišymo.

Plokštė

Plokštė

Skaityti visą

OpenWRT ir TEO IPVT (TP-Link WR1043ND V2)

OpenWRT ir TEO IPVT (TP-Link WR1043ND V2)

Pagaliau atvedė šviesolaidį iki mano namų. Užsimaniau pakeisti interneto ir TV tiekėją į TEO paslaugas. Paskambino dėl sutarties vadybininkė, kuri maloniai pasakė kad reikės nuomotis maršrutizatorių berods 2€. Kaip sakė jis “galingas” 300mb per Wifi. Deja, aš prieš kokį mėnesį nusipirkau TP-Link WR1043ND maršrutizatorių kurio nenorėjau atsisakyti.

Atvažiavę meistrai greitai viską pajungė (laidus), pajungė visą įrangą ir mano maršrutizatorių į tarpą. Na aišku nieks neveikė, ten kažkokie nustatymai pas TEO turi būti. Kadangi aš visiškas diletantas toje srityje (tinklai) tai teko nemažai perskaityti informacijos kas ir kaip. Pasirodo mano maršrutizatorius suderinamas su OpenWRT. Suinstaliavus pasikeitus slaptažodžius, tinklo pavadinimus, beliko sukonfiguruoti “portus”. Dėl maršrutizatoriaus pajungimo teko nemažai informacijos internete “perknisti”. Padėjo šis straipsnis. Bet netiko nustatymai kurie buvo aprašyti nustatant per GUI, o rankytėmis nenorėjau rašyti. Įdedu savo “Switch” nustatymus su kuriais veikia ir IPTV ir LAN tinklas.

Sistemos informacija

Sistemos informacija

Switch dalies nustatymai

Switch dalies nustatymai

 

Laboratorinis maitinimo blokas LM2596, pigiena.

Laboratorinis maitinimo blokas LM2596, pigiena.

Mėtėsi pas manęs impulsinis maitinimo blokas 32V, 2.5A. Seniai norėjau iš jo pasidaryti reguliuojamą maitinimo bloką, bet vis nerasdavau laiko. Taip pat turėjau nusipirkęs įtampos reguliatorių kurio maksimali srovė  išėjime 3A, įtampa reguliuojama nuo 35V iki 1.5V. Bėda tame, kad reguliatorius reguliuojasi su paderinamu potenciometru, o tai nelabai patogu. Pasinaudojau interneto platybėse rasta principine schema.

principine Skaityti visą

TPL0202-10MRTER skaitmeninis potenciometras

TPL0202-10MRTER skaitmeninis potenciometras

Turėdamas laiko išbandžiau gautą iš Texas Instruments TPL0202-10MRTER skaitmeninį potenciometrą, kurį panaudosiu reguliuojamui maitinimo šaltiniui.

Pirma pasidariau maketinę plokštę. Potenciometro korpuso matmenys 3mm x 3mm.

Grąžtelis fone 1mm diametro

Grąžtelis fone, 1mm diametro

Litavau su statybiniu karšto oro fenu. Prieš tai aplitavau pačią mikroschemą ir plokštę. Prieš lituodamas šalia padėjau termoporą, kad galėčiau sekti temperatūrą. Kaitinau iki 270-280 C apie 1min. Nelabai tikėjausi, kad pavyks. Bet gavosi.

Termopora + papilta neplaunamo fliuso

Termopora + papilta neplaunamo fliuso

Plokštė pajungta prie loginio analizatoriaus

Plokštė pajungta prie loginio analizatoriaus

Struktūrinė schema

Struktūrinė schema

Potenciometras reguliuojamas per SPI magistralę, apie kurią neturiu žalio supratimo. Ką pats supratau, bandysiu perteikti. Gal kam pravers. Viską jungiau prie Arduino NANO plokštės. Internete radau keletą pavyzdžių, kuriuos ir pritaikiau.  Teko nagrinėti techninę dokumentaciją, pagal kurią priverčiau veikti potenciometrą.

Potenciometras yra dvigubas, po 10k. Galima reguliuoti kiekvieną atskirai, arba iškarto abu. Man užtenko vieno, todėl pasirinkau A potenciometrą kurio išvadai LA, WA, HA.

ciklas2

 

adress

Pirma siunčiamas 8 bitų paketas. Pasirinkau A registrą. Pagal registrų lentelę matosi, kad C1 =0 , C0 = 0 , o A1 =0, A0 = 1.  Dvejetainis (toliau BIN) kodas  “00000001” užrašomas šešioliktainiu (toliau HEX) “0 x 01”.  Toliau siunčiamas 8 bitų kodas kuris nustato potenciometro reikšmę. Paveikslėlyje matome, kad įrašyta reikšmė INT=189.

selae

Arduino kodą rašiau, kad reikšmes galėčiau įrašinėti klaviatūra. String reikšmė keičiama į Integer. Pagal techninės dokumentacijos lentelę įvedus klaviatūra skaičius nuo 0 iki 255 gaunamas pokytis nuo 0 iki 10k.

Nuotraukoje matosi, kad įvedus 33 gauname 1.36k nors turėtų būti 1.28k, matyt mano multimetro paklaidos.

33

 

Įvedus 189 gauname 7.37k nors turėtų būti 7.38k, paklaida mažesnė.

189

Trumpas video

Arduino pavyzdys, TPL0202