• Localization

ESP8266 "deep_sleep"

ESP8266 "deep_sleep"

 

ESP8266

Kažkada buvau aprašęs  duomenų siuntimą ( temperatūros ) į Emoncms. Naudojau siųstuvą iš atmega procesoriaus ir Ds18B20 temperatūros jutiklio (maitinimas 3 vnt. AA 1.5 V) , duomenys perdavinėjau radijo ryšiu. Šiaip viskas ten buvo tvarkoje, po metų baterijos nežymiai išsikrovė, bet… viską kontroliavo Arduino ir GSM plokštė. p.s. GSM ir Arduino reikia pastovaus maitinimo (gana galingo) ir abonento. Skaityti visą

Paprastas Li-ion`ų baterijos kroviklis

Paprastas Li-ion`ų baterijos kroviklis

Atkeliavo baterijos kroviklis TP4056 mikroschemos pagrindu Li-ino`ų baterijoms. Šios plokštės apžvalgą galite perskaityti čia. Mikroschema automatiškai atsijungia baterijai pasiekus 4,2V. Krovimo srovė reguliuojama keičiant R1 varžą (apibraukta raudonai). Viena plokštelė skirta vienai baterijai. Nėra apsaugos nuo poliariškumo sumaišymo.

Plokštė

Plokštė

Skaityti visą

OpenWRT ir TEO IPVT (TP-Link WR1043ND V2)

OpenWRT ir TEO IPVT (TP-Link WR1043ND V2)

Pagaliau atvedė šviesolaidį iki mano namų. Užsimaniau pakeisti interneto ir TV tiekėją į TEO paslaugas. Paskambino dėl sutarties vadybininkė, kuri maloniai pasakė kad reikės nuomotis maršrutizatorių berods 2€. Kaip sakė jis “galingas” 300mb per Wifi. Deja, aš prieš kokį mėnesį nusipirkau TP-Link WR1043ND maršrutizatorių kurio nenorėjau atsisakyti.

Atvažiavę meistrai greitai viską pajungė (laidus), pajungė visą įrangą ir mano maršrutizatorių į tarpą. Na aišku nieks neveikė, ten kažkokie nustatymai pas TEO turi būti. Kadangi aš visiškas diletantas toje srityje (tinklai) tai teko nemažai perskaityti informacijos kas ir kaip. Pasirodo mano maršrutizatorius suderinamas su OpenWRT. Suinstaliavus pasikeitus slaptažodžius, tinklo pavadinimus, beliko sukonfiguruoti “portus”. Dėl maršrutizatoriaus pajungimo teko nemažai informacijos internete “perknisti”. Padėjo šis straipsnis. Bet netiko nustatymai kurie buvo aprašyti nustatant per GUI, o rankytėmis nenorėjau rašyti. Įdedu savo “Switch” nustatymus su kuriais veikia ir IPTV ir LAN tinklas.

Sistemos informacija

Sistemos informacija

Switch dalies nustatymai

Switch dalies nustatymai

 

Šviesos muzika

Šviesos muzika

IR8

Artėjo dukros gimtadienis, ji užsiminė apie diskoteka. Kažkada teko vesti diskotekas mokykloje, žinoma ir šviesos efektus gamintis patiems. Norėjosi padaryti, kad šviesos efektai veiktų per mikrofoną, o ne prijungti prie garso šaltinio. Panaršęs interneto platybėse radau keletą variantų. Pagrindas arduino platforma ir mikrofono stiprintuvas. Kadangi mano arduino plokštė su “Atmega328” kuri pakankamai brangi tokiam projektui. Sukompiliuota programa tilpo į “Atmega8” mikroprocesorių, tam reikalui į Arduino esu pridėjęs  “Atmega8 12MHz”. Kodėl 12Mhz ? Todėl, kad tokį kvarcą turėjau, planuose buvo pasirinkti vidinį 8 MHz vidinį dažnį. Skaityti visą