• Localization

TPL0202-10MRTER skaitmeninis potenciometras

TPL0202-10MRTER skaitmeninis potenciometras

Turėdamas laiko išbandžiau gautą iš Texas Instruments TPL0202-10MRTER skaitmeninį potenciometrą, kurį panaudosiu reguliuojamui maitinimo šaltiniui.

Pirma pasidariau maketinę plokštę. Potenciometro korpuso matmenys 3mm x 3mm.

Grąžtelis fone 1mm diametro

Grąžtelis fone, 1mm diametro

Litavau su statybiniu karšto oro fenu. Prieš tai aplitavau pačią mikroschemą ir plokštę. Prieš lituodamas šalia padėjau termoporą, kad galėčiau sekti temperatūrą. Kaitinau iki 270-280 C apie 1min. Nelabai tikėjausi, kad pavyks. Bet gavosi.

Termopora + papilta neplaunamo fliuso

Termopora + papilta neplaunamo fliuso

Plokštė pajungta prie loginio analizatoriaus

Plokštė pajungta prie loginio analizatoriaus

Struktūrinė schema

Struktūrinė schema

Potenciometras reguliuojamas per SPI magistralę, apie kurią neturiu žalio supratimo. Ką pats supratau, bandysiu perteikti. Gal kam pravers. Viską jungiau prie Arduino NANO plokštės. Internete radau keletą pavyzdžių, kuriuos ir pritaikiau.  Teko nagrinėti techninę dokumentaciją, pagal kurią priverčiau veikti potenciometrą.

Potenciometras yra dvigubas, po 10k. Galima reguliuoti kiekvieną atskirai, arba iškarto abu. Man užtenko vieno, todėl pasirinkau A potenciometrą kurio išvadai LA, WA, HA.

ciklas2

 

adress

Pirma siunčiamas 8 bitų paketas. Pasirinkau A registrą. Pagal registrų lentelę matosi, kad C1 =0 , C0 = 0 , o A1 =0, A0 = 1.  Dvejetainis (toliau BIN) kodas  “00000001” užrašomas šešioliktainiu (toliau HEX) “0 x 01”.  Toliau siunčiamas 8 bitų kodas kuris nustato potenciometro reikšmę. Paveikslėlyje matome, kad įrašyta reikšmė INT=189.

selae

Arduino kodą rašiau, kad reikšmes galėčiau įrašinėti klaviatūra. String reikšmė keičiama į Integer. Pagal techninės dokumentacijos lentelę įvedus klaviatūra skaičius nuo 0 iki 255 gaunamas pokytis nuo 0 iki 10k.

Nuotraukoje matosi, kad įvedus 33 gauname 1.36k nors turėtų būti 1.28k, matyt mano multimetro paklaidos.

33

 

Įvedus 189 gauname 7.37k nors turėtų būti 7.38k, paklaida mažesnė.

189

Trumpas video

Arduino pavyzdys, TPL0202

Bevielis temperatūros jutiklis (DS18B20) ir temperatūros stebėjimas “online”

IMGP2343

 Atėjo visų “lauktas” šildymo sezonas. Gyvenu nuosavame name, šildymo būdas – dujos. Šildymo katilas turi savaitinį laikmatį. Galima šildymo ciklą užprogramuoti kiekvienai dienai, arba iškarto savaitei. Ankščiau katilas buvo užprogramuotas savaitei t.y ta pati programa kiekvienai dienai. Šildyti pradėdavo 6:30 ir baigdavo 22:00, kambario temperatūra dieną 20C, naktį 16C (naktis nuo 22:00 iki 6:30).  Yra galimybė prie katilo pajungti temperatūros jutiklį, bet jo kaip ir nereikia, nes katile galima nustatyti patalpų temperatūrą kuri gana tiksliai palaikoma visame name.  Taip pat yra atskiras šildymo kontūras ruošti karštam vandeniui, kurį taip pat galima užprogramuoti savaitei.

Skaityti visą

Stalinės CNC su lazeriu

Stalinės CNC su lazeriu

laser

Perspėjimas: [mantra-button-color url=”#” color=”#47AFFF”]LAZERIS PAVOJIGAS JŪSŲ AKIMS[/mantra-button-color]

Užtikau šiame tinklapyje, kaip pasigaminti cnc staklytes iš pc dvd grotuvų detalių. Kaip tik turėjau kelis nusipirkęs iš turgaus, neveikiančius. Faktiškai viskas daryta pagal nurodytą pavyzdį tinklapyje, tik šiek tiek kitokia konstrukcija . Visos pcb darytos pagal save, nes dariau variklių draiverius, tai teko daryti truputį kitokią “motininę”.

 Galutiniame varijante išmečiau relę, nes buvau įdėjęs 1A Meder firmos, atrodo herkoninę. Tai pradėjo nebeatšokti kontaktai, nors apkrova apie 300mA. Pakeičiau į KT973 tranzistorių. Skaityti visą

Panasonic NV-GS180 valdymas per "infrared"

Panasonic NV-GS180 valdymas per "infrared"
IR23

Prototipas

Susidomėjau timelapse, kas tai yra ? Apie tai galite pasiskaityti [mantra-button-dark url=”http://www.fotofabrikas.lt/blogas/timelapse-kas-tai/”]čia[/mantra-button-dark]. Labai geras blogas, kaip pasigaminti valdiklį  http://mindogas.wordpress.com/. Aš turiu Pentax fotoaparatą kurio negalima valdyti su PC, taip pat nėra timelapse funkcijos. Dar yra sena Panasonic kamera, kuri turi fotografavimo funkciją 2,3mp, ją galima valdyti infraraudonaisiais  spinduliais (toliau straipsnyje IR). Jos komplektacijoje yra distancinio valdymo pultas, su kurio pagalba galima valdyti kamerą. Yra ir užrakto paleidimo funkcija, “photo shot” mygtukas. Skaityti visą

ARDUINO, praktiškesnis panaudojimas

ARDUINO, praktiškesnis panaudojimas

Daug kas naudoja Arduino savo projektams, neišimtis ir aš. Ilgiau pasižaidus su Arduino susidūriau su jo panaudojimo problema. Padarius kokį nors projektą norisi jį perkelti į “geležį”. Kadangi mano Arduino yra su atmega328 procesoriumi, tai dažniausiai mano projektams nevisada reikia tokių parametrų procesoriaus. Dažnai užtenka atmega8, kuri yra žymiai pigesnė.

Skaityti visą