• Localization

Kaip aš GPS taisiau, HTC Desire HD telefone

index

Nusipirkau naudotą HTC Desire HD telefoną, pirkdamas telefoną negalėjau patikrinti pagrindinių jo funkcijų: garsas, gps, gprs ir kita. Nes pamiršau sim kortelės PIN kodą, pasitaiko gi. Parsivežęs susiradau pin`ą, vualia telefonas veikia. Atrodo viskas tvarkoje.

Tiesa, telefone sukas androidas. Tikrinam gps, su google locations. Pajungus iškarto nustato vietovę. Sugrūdau IGO primo, jungiu … po paraliais, kokia 20min mirksi gps ikonėlė ir jokių gps palydovų nepagauna. Tai kaip surado su google ? Pasirodo telefone yra agps, kažkos gps asistentas. Vietovę nustatė per interneto tinklą, atsisiuntė koordinates iš antžeminių stotelių.

Teko kreiptis į tetą googlę. Pirma radau, kad problema gali būti dėl blogų kontaktų. Po to pažiūrėjau šį filmuką.

Peržiūrėjau filmuką, išlupau savo anteną. Pamatuoju, ogi nutūkusi antena, vadinasi ne kontaktai kalti. Senos nėra kuom pakeisti, nesinorėjo lupti stikliuko, radau šį tinklapį. Pagal paveikslėlį ir aš prilitavau laidą. Jungiu gps test programėlę, laukiu kol prigaudys palydovų … laukiau apie 20min, jų kaip nėra, taip nėra.

Kagi vėl, pas tetą googlę. Skaitom forumus. Kai kuriems žmonėms, buvo problemos su atsinaujinimais po kurių dingo gps ryšys. Kai kam padėjo visokie, cash pratrynimai – man nepadėjo. Dar kai kam atsigavo perinstaliavus androidą ir visokius radio, ril perrašius.

Man iš visų variantų beliko, tik perrašyti androidą. Informacijos ta tema daug, taigi teko išmokti dirbti su linux komandine eilute, prisiminti windows cmd, kol nulaužiau telefoną. Ko pasekoje turiu telefoną su root teisėmis ir ubuntu kompiuteryje.

IMGP2403

Jau praradęs nekaltybę

IMGP2404

Dabar jau galima bet ką su juom daryti

Išbandžiau bent keletą android versijų, branduolių ir visokių scriptų, gps neatsigavo… Knisausi 4 dienas. Kol dar kartą neužėjau į ankščiau nurodytą tinklapį ir neperskaičiau komentarų (ir neskaityk komentarų). Ogi pasirodo, kaip kam neveikia gps prilitavus abu laido galiukus. Pasirodo reikia lituoti tik vieną laido galą, prie to kontakto kuris yra arčiau kameros. Lupu laukan anteną, perlituoju laidą… vualia ! GPS VEIKIA !

laiduks

Poto aš jį gražiai prilenkiau. Gal kiek per stora izoliacija.

IMGP2401

Čia tiek palydovų pagavo antrame aukšte po stoglangiu

Tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *