• Localization

Litavimo stotelė

Turbūt visi  žinote kaip nepatogu lituoti lituokliu, kurio temperatūros negalima reguliuoti. Gera litavimo stotelė gana brangiai kainuoja, todėl ieškojau kažko pigesnio, bet deja nieko neradau kas atitiktu mano nedidelius poreikius. Visai netikėtai radau šitą tinklapį http://radiokot.ru/lab/controller/32/ kuriame buvo patalpinta mano nuotraukose parodyta litavimo stotelė.

Galima užprogramuoti 3 temperatūras, yra “sleep” režimas.
Stotelei pagaminti reikia nedaug detalių: ATmega8, LM358, IRFZ44, 7805, diodinis tiltelis, 13 rezistorių, vienas paderinimo rezistorius, 2 elektrolitiniai kondensatoriai, 4 kondensatoriai, trijų skilčių 7 segmentų indikatorius, 5 mygtukai. Viskas sumontuojama, ant dviejų plokščių (info iš tinklapio, kai kurių detalių nereikia, priklauso nuo maitinimo šaltinio). Aš stotelės maitinimui naudojau nešiojamo kompiuterio maitinimo bloką 19V 3,4A. Iš vienos populiaros parduotuvės nusipirkau lituoklį SOLDERING SL-NI 24V 48W su įmontuota termopora. Surinkus stotelę ir tvarkingai užprogramavus Atmega viskas veikia iškarto, beliko sukalibruoti temperatūras. Iki 270C temperatūros lituoklis įkaista per 1min, temperatūra šokinėja -2C / +4C. Mano poreikius ši nedidelė ir gana pigi litavimo stotelė pilnai tenkina. Kam sunku su rusų kalba jūsų pageidavimu galėsiu išversti į lietuvių.g

[stextbox id=”download” caption=”parsisiųsti” collapsing=”true”]Iš čia galite pasiimti mano stotelės eagle failus.
Pasitrikrinkit ar viskas ten tvarkoje.[/stextbox]

 

Bookmark the permalink.

5 Responses to Litavimo stotelė

 1. Justas says:

  >Multimetro su termopora, deja, neturiu, teks apsieit su tais kitais metodais. Dėkavoju 😉

 2. Giedrius says:

  >Pajungi lituoklį ir įkaitini lydmetalį, tada kiši į jį termoporą kuri būna prie multimetrų. Multimetre matai temperatūrą, pagal parodymus paderini temperatūrą schemoje esančia reguliuojama varža. Kadangi pas manęs neveikė termopora, aš pasižiūrėjau prie kokios temperatūros lydosi lydmetalis ir tiek pvz: 290 C. Tai jei man reik didesnės temperatūros aš ją papraščiausiai padidinu ir tiek. Dar buvo aprašytas būdas su karštu vandeniu, tik reikia atjungti lituoklio kaitinimo elementą. Užvirini vandenį ir kiši lituoklio antgalį į vandenį, su rezistoriumi nustatai, kad displėjuje rodytų 100 C. Ataušini, tai pakartoji kelis kartus. Bet turėtų būti didesnė paklaida.

 3. Justas says:

  >Dėkui už lituoklio patarimą.
  Tai, kaip suprantu, reikia išlydyti lydmetalį ir, tariant, kad kai tik pradėjo lydytis, pasiekta lydmetalio lydymosi temperatūra, nurodyta būtent jam, taip?

 4. Giedrius says:

  >http://lemona.lt/index.php?page=item&i_id=67483 šitas turi tikti, aš pats kaip sakant rizikavau pirkdamas lituoklį nes nežinojau kokį. O mano nurodytas turi tikti, nes apie tokį rašė forume.
  Temperatūros tiksliai neprisiruošiau sukalibruoti, reguliavau iš "akies". O šiaip rekomenduoja, įkaitinti lydmetalio kiekį pamerkti į jį termoporą ir sureguliuoti temperatūrą reguliuojamu rezistoriumi, atšaldyti lituoklį. Tai pakartoti kelis kartus.

 5. Justas says:

  >Sveikas. Planuoju pasigamintį stotelę pagal tą pačią schemą, tačiau bijau, jog paskui nerasiu tinkamo lituoklio. Tavo manymu, ar toks tiktų: http://lemona.lt/index.php?page=item&i_id=47667 ?
  Taip pat klausimas: kaip kalibravai temperatūras?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *