• Localization

Panasonic NV-GS180 valdymas per "infrared"

IR23

Prototipas

Susidomėjau timelapse, kas tai yra ? Apie tai galite pasiskaityti [mantra-button-dark url=”http://www.fotofabrikas.lt/blogas/timelapse-kas-tai/”]čia[/mantra-button-dark]. Labai geras blogas, kaip pasigaminti valdiklį  http://mindogas.wordpress.com/. Aš turiu Pentax fotoaparatą kurio negalima valdyti su PC, taip pat nėra timelapse funkcijos. Dar yra sena Panasonic kamera, kuri turi fotografavimo funkciją 2,3mp, ją galima valdyti infraraudonaisiais  spinduliais (toliau straipsnyje IR). Jos komplektacijoje yra distancinio valdymo pultas, su kurio pagalba galima valdyti kamerą. Yra ir užrakto paleidimo funkcija, “photo shot” mygtukas.

Distancinio

Distancinio “photo shot” mygtukas

Pirma reikia nuskaityti “photo shot” mygtuko siunčiamą kodą, jį iššifruoti ir pasiųsti į kamerą. Kaip nuskaityti ? Galima per garso plokštę: http://ostan.cz/IR_protocol_analyzer/, galima oscilografu: gana kruopštus darbas, galima: loginiu analizatoriumi, galima: pasinaudojus arduino plokšte, labai paprasta ir greita.

Kad nuskaityti signalą reikia turėti IR imtuvą, aš panaudojau iš išardyto tv IR imtuvą. IR imtuvą pajungiau prie Arduino plokštės, signalą nuskaičiau su loginiu analizatoriumi, kad pasižiūrėti ir palyginti signalus.

IR imtuvas

IR imtuvas

Viskas sujungta

Viskas sujungta

logic

Gautas signalas iš distancinio pulto

Siunčiamas signalas į kamerą iš arduino plokštės

Siunčiamas signalas į kamerą iš arduino plokštės

Parsisiunčiame Arduino IRremote biblioteką ir įkeliame į arduino libraries aplanką. Ši biblioteka palaiko JVC, Samsung, Panasonic, NEC, Sony SIRC, Philips RC5, Philips RC6 ir raw protokolus. Veikia Arduino 1.x.

Pasirenkame IRrecvDemo pavyzdį ir įrašome į arduino plokštę, paleidžiame nuosekliojo porto monitorių  . Spaudžiame norimą nuskaityti  mygtuką ir gauname išifruotą kodą.

nuoseklusis porto minitorius

Iššifruotas kodas

Reikalingas Adreso kodas: 4004 ir Values: E106678. Pasirenkame iš arduino pavyzdžių JVSPanasonicSendDemo ir įrašome į arduino plokštę. Prieš įrašant reikia pakoreguoti pažymėtas paveikslėlyje eilutes:

Pakoreguoti

Pakoreguoti

#define PanasonicAddress  0x4004 
#define PanasonicPower 0xE106678 

Taip pat pridėjau:

delay(1000);

Kodas bus siunčiamas kas sekundę.

Informacijos šaltiniai:

https://github.com/shirriff/Arduino-IRremote

http://www.righto.com/2009/08/multi-protocol-infrared-remote-library.html

http://learn.adafruit.com/ir-sensor/overview

http://blog.tkjelectronics.dk/2012/03/attinyremote/

Tagged , , . Bookmark the permalink.

One Response to Panasonic NV-GS180 valdymas per "infrared"

  1. mindogas says:

    Geras aprašymas. Kai žaidžiau su IR signalais galvojau ir aš pasigaminti kažka panašaus bet užmojai baigėsi tesužinojus kad Canon 50D neturi IR priėmėjo 😀 FAIL’as totalus 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *