• Localization

Šviesos muzika

IR8

Artėjo dukros gimtadienis, ji užsiminė apie diskoteka. Kažkada teko vesti diskotekas mokykloje, žinoma ir šviesos efektus gamintis patiems. Norėjosi padaryti, kad šviesos efektai veiktų per mikrofoną, o ne prijungti prie garso šaltinio. Panaršęs interneto platybėse radau keletą variantų. Pagrindas arduino platforma ir mikrofono stiprintuvas. Kadangi mano arduino plokštė su “Atmega328” kuri pakankamai brangi tokiam projektui. Sukompiliuota programa tilpo į “Atmega8” mikroprocesorių, tam reikalui į Arduino esu pridėjęs  “Atmega8 12MHz”. Kodėl 12Mhz ? Todėl, kad tokį kvarcą turėjau, planuose buvo pasirinkti vidinį 8 MHz vidinį dažnį.

Screenshot_1Taigi šviesos muzikai panaudojau: Atmega8, operacinį stiprintuvą LM386 mikrofono signalui stiprinti, optronai MOC3021 3vnt. ir MOC3041 1vnt. (todėl, kad parduotuvėje tebuvo 3vnt. MOC3021), simistoriai BT136 4vnt. keletą rezistorių ir kondensatorių. Maitinimo šaltinis, kinietiškas mobilaus telefono pakrovėjas 5,2V. Korpusas, mdf 18mm plokštė. Korpusas suklijuotas, deja nebespėjau nušlyfuoti bei nudažyti. Taip pat yra galimybė užprogramuoti mikroprocesorių neišimant iš plokštės (kur kokie laideliai, lengva suprasti pasitelkus dokumentaciją)

 Kadangi arduino programos pavyzdys buvo tik 3 kanalams, labai nesigilinęs kas kaip veikia prirašiau savo kodą ketvirtam kanalui. Teko prijungti papildomą kondensatorių 470uF prie maitinimo šaltinio, nes buvo kažkokie trugdžiai ir 100nF kondensatorių prie atmegos maitinimo kojų, plokštėje nėra parodyta.

Gavosi gana normalus šviesos muzikos priedėlis, kuris labai patiko vaikams, plius galima padėti bet kur, nereikia jungti prie garso šaltinio.

IR3

IR2IR3IR4

Viršutinėje dalyje mikrofonas

Viršutinėje dalyje mikrofonas

Informacijos šaltiniai:

Mikrofono signalo stiprintuvas

Galios išėjimas MOC3021

Galios išėjimas MOC3041

Arduino programos kodas pirminis

HEX byla Atmega8 12MHz ir Arduino programos kodas

EagleCad plokštės ir schemos bylos

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Šviesos muzika

  1. Darau, Blė says:

    O lemputės — tai stačiai tarybinis stympankas 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *